KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15936321

nr 1593 6321

Torsten Löwgren

(1903-1991), Sverige

Oljemålning, Kustlandskap, monogramsignerad och daterad - 47. Olja på pannå, bildmått: 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 29 januari 2024
kl 19:35:51

Torsten Löwgren

Läs mer om Torsten Löwgren